NASI KANDYDACI DO RADY MIEJSKIEJ

Rewolucyjny projekt w pszczyńskich szkołach


Rewolucyjny projekt w pszczyńskich szkołach

W każdej szkole podstawowej oraz gimnazjalnej znajdującej się na terenie Pszczyny zostanie zamontowany specjalny dystrybutor na wodę.  To największe tego typu przedsięwzięcie w szkołach, jakie jest realizowane na południu Polski.

W środę rano w SP nr 18 odbyła się konferencja prasowa, na której zaprezentowano jak działa urządzenie. Miejsce nie zostało wybrane przez przypadek. Prezentowany dystrybutor został zainstalowany tam na testy. Obecnie w podobne urządzenia zostaną wyposażone pozostałe placówki. Są one bezpośrednio podpięte do miejskich wodociągów i wyposażone w specjalne filtry.

Miesięczny koszt dzierżawy urządzeń pokryje Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej. Zarówno szkoły, jak i uczniowie nie zapłacą ani złotówki.

Waterpoint system to dostęp do wysokiej jakości wody pitnej. Ponowne uzdatnienie wody w urządzeniu filtrującym, bezpośrednio przed spożyciem, daje konsumentowi gwarancję bezpiecznej oraz wysokiej jakości wody pitnej. Urządzenia z systemu Waterpoint poprawiają walory smakowe wody z sieci wodociągowej tak, że może ona być porównywalna z orzeźwiającą wodą bijącą z naturalnych ujęć o pierwotnej czystości.