NASI KANDYDACI DO RADY MIEJSKIEJ

Stare budynki socjalne na osiedlu Piastów zostały rozebrane


Stare budynki socjalne na osiedlu Piastów zostały rozebrane

Przełom roku przyniósł zmiany w pejzażu osiedla Piastów w Pszczynie. Z krajobrazu zniknęły stare budynki socjalne przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie. Rozbiórka otwiera drogę dla nowego etapu rozwoju tej części miasta.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, budynki przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 3 i 5, które od lat były w krytycznym stanie technicznym, zostały wyburzone. Obiekty powstały blisko 50 lat temu jako zaplecze i magazyny pod budowę osiedla Piastów. Potem zostały przekształcone w mieszkania socjalne. W ubiegłym roku ostatni najemcy tych budynków przeprowadzili się do nowych miejsc.

Zadowolenie z zakończenia prac wyraził przewodniczący osiedla Piastów, Kamil Widłok, który wnioskował o rozbiórkę obiektów. - Budynki przy ulicy Skłodowskiej-Curie, które powstały lata temu w zupełnie innym celu, były już w złym stanie technicznym, nie spełniały aktualnych standardów mieszkalnych. Wszechobecna była w nich wilgoć oraz co za tym idzie duże ilości grzyba - opisuje.

- Zamknęliśmy kolejny etap w historii nie tylko osiedla, ale również Pszczyny - podkreśla burmistrz Dariusz Skrobol.

Jak dodaje, w ubiegłym roku w innej części osiedla gmina poprzez Administrację Zasobów Komunalnych postawiła nowe budynki socjalne w drugiej części osiedla, przy ulicy Dobrawy. - Przygotowanych tam zostało 49 lokali, z czego 14 to pomieszczenia tymczasowe - opowiada. - Pamiętajmy, że mieszkania socjalne są przeznaczone dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji zarówno materialnej, jak i społecznej lub na przykład straciły dobytek w pożarze. Każdy z nas może znaleźć się w trudnej sytuacji i takiego mieszkania potrzebować - tłumaczy.

Planuje się, że teren po wyburzeniu budynków przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie zostanie przekształcony w zaplecze dla terenów zielonych i rekreacyjnych w tej części osiedla Piastów. Jest to krok w kierunku podnoszenia standardów życia mieszkańców i przekształcania obszarów miejskich na bardziej funkcjonalne i estetyczne.