NASI KANDYDACI DO RADY MIEJSKIEJ

Gromada Zuchowa odwiedziła burmistrza


Gromada Zuchowa odwiedziła burmistrza

Dzieci i młodzież z 26. Pszczyńskiej Gromady Zuchowej spotkali się z burmistrzem Pszczyny Dariuszem Skrobolem. Wizyta w sali sesyjnej, która odbyła się w środę, 15 lutego była okazją do rozmów na temat zadań realizowanych w Urzędzie Miejskim w Pszczynie.

W trakcie spotkania burmistrz opowiedział o podziale administracyjnym, ilości mieszkańców, sieci szkół działających na terenie gminy, a także najważniejszych inwestycjach, które są w trakcie realizacji. Sekretarz gminy Urszula Piesiur oprowadziła gości po najważniejszych wydziałach i referatach.

- Przerwa zimowa była okazją do tego, aby spotkać się z Pszczyńską Gromadą Zuchów. Jestem pod wrażeniem. Cieszę się, że na terenie naszej gminy aktywnie działają organizacje skupiające dzieci i młodzież. Poprzez różnorodność podejmowanych wyzwań młodzi ludzie uczą się samodzielności, a także odpowiedzialności. Bardzo często angażują się w lokalne inicjatywy - mówi burmistrz Dariusz Skrobol, który przypomina, że w czerwcu Pszczyna będzie przyjmowała ponad 500. harcerzy goszczących na zlocie „Tobie Polsko”.