NASI KANDYDACI DO RADY MIEJSKIEJ

Dary z Pszczyny dla Buczy są już w Ukrainie


Dary z Pszczyny dla Buczy są już w Ukrainie

Zebrane przez mieszkańców w piątek dary dla naszych przyjaciół z Buczy już są na Ukrainie! Zostały przepakowane i w najbliższym czasie trafią do naszego miasta partnerskiego!

W kilkuosobowym składzie, który dziś rano pojechał na granicę, jest burmistrz Dariusz Skrobol.

- Właśnie wypakowaliśmy zebrane przez mieszkańców Gminy Pszczyna dary dla przyjaciół z Buczy. Tam sytuacja jest bardzo poważna. Miasto cały czas znajduje na linii frontu. Brakuje leków, żywności i środków higienicznych. Stąd decyzja o natychmiastowym działaniu - relacjonuje Dariusz Skrobol.

Jak dodaje, dary wyjechały w sobotę rano dwoma dużymi busami w kierunku granicy w Korczowej. - Po drugiej stronie czekały trzy samochody na przeładunek. Pomoc zaoferowali Wasilij, pracujący w Pszczynie Witalij oraz ich rodzina. W miarę szybko pokonaliśmy kolejkę. Na miejscu był sznur samochodów z całej Europy i setki Polaków chcących pomagać. To budujący widok! - zaznacza.

Burmistrz wyjaśnia, że transport jeszcze w sobotę zostanie przewieziony do Lwowa, a stamtąd strona ukraińska zorganizuje przerzut swoimi kanałami bezpośrednio do Buczy.

- Mam nadzieję, że wszystko przebiegnie po naszej myśli. My wracamy do domu! Wracamy, ale obraz, który widzieliśmy na granicy z nami pozostanie. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci! Widok uchodźców z małymi dziećmi zapamiętam na zawsze. Ta wojna nie powinna mieć miejsca! Wracamy i wiemy, że w Pszczynie też trzeba przygotowywać pomoc - mówi Dariusz Skrobol.

Burmistrz podziękował wszystkim mieszkańcom, którzy przyłączyli się do piątkowej zbiórki! - Nie ma słów, które potrafią wyrazić wdzięczność. Dziękuję harcerzom, którzy pomagali nam przy wczorajszej akcji, Pani Sekretarz i Wydziałowi Organizacyjnemu Urzędu Miejskiego. Ogromne podziękowania kieruję do pracowników Urzędu Miejskiego, Pszczyńskiego Zarządu Edukacji, Administracji Zasobów Komunalnych, Przedsiębiorstwa Inżynierii Komunalnej, Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu, Pszczyńskiego Centrum Kultury, którzy zebrali kwotę 8 tysięcy złotych i zakupili najpotrzebniejsze produkty. W zbiórkę ogromnie zaangażowało się grono także pedagogiczne oraz uczniowie pszczyńskich szkół. Wszyscy pokazaliście jak ważna jest solidarność! Dziękuję Łukaszowi z Bazar U Koziołka oraz Dawidowi i Janosz - Chłodnictwo, Klimatyzacja, Wentylacja za wszelką pomoc w organizacji transportu i wspólny kurs na granicę. Dzięki Piotr za koordynację! My nadal robimy swoje! Przyjaciele z Ukrainy, Gmina Pszczyna jest z Wami! - podkreśla.

Transport darów z Pszczyny dla Buczy - 05.03.2022

fot. UM Pszczyna