NASI KANDYDACI DO RADY MIEJSKIEJ

Znamy Mistrzów Polski w Tenisie wśród kadetów


Znamy Mistrzów Polski w Tenisie wśród kadetów

Znamy już Mistrzów Polski w Tenisie do lat 16. W piątek popołudniu zakończył się kilkudniowy turniej, który został rozegrany w Śląskim Centrum Tenisa w Pszczynie.

W rywalizacji pań zwyciężyła Magdalena Świerczyńska. Najlepszym wśród mężczyzn okazał się Martyn Pawelski, który w finale pokonał Macieja Kosa.

Przypomnijmy, że w całych zawodach rywalizowało 128 graczy. W pierwszych dniach odbyły się mecze eliminacyjne. W drugiej fazie do turnieju przystąpili zawodnicy, którzy w rankingu mieli odpowiednią ilość punktów. Rozgrywane były również mecze deblowe.

W grze podwójnej na najwyższym stopniu podium stanęli Górska Daria oraz Magdalena Świerczyńska. Wśród mężczyzn najlepszym duetem okazała się para Maciej Kos i Borys Zgoła.

- Po raz pierwszy Pszczyna mogła gościć najlepszych tenisistów wśród kadetów. Uważam, że obiekt, na którym rozgrywano mecze idealnie sprawdza się na dużych imprezach. Mam nadzieję, że jeszcze wielokrotnie w naszym mieście będą odbywały się imprezy o tak wysokiej randze. Gratuluję organizacji turnieju - powiedział burmistrz Dariusz Skrobol.