NASI KANDYDACI DO RADY MIEJSKIEJ

Żubrzyk ma już imię


Żubrzyk ma już imię

Wybrano imię dla małego żubra, który pod koniec października urodził się w Pokazowej Zagrodzie Żubrów. Wśród wielu propozycji komisja konkursowa wybrała imię - Plestor.

Przed ogłoszeniem werdyktu jury musiało sprawdzić w Księdze Rodowodowej Żubrów, czy imię nie jest już „zajęte”. Nie było.

 Wymogi konkursowe były dwa: imię musiało być rodzaju męskiego i rozpoczynać się od liter PL - zgodnie z oznaczeniem pszczyńskiej linii hodowlanej, której założycielami byli PLANTA i PLEBEJER.

- Nie spodziewaliśmy takiego zainteresowania. W konkursie zgłoszono blisko 600 propozycji. Historię naszego żubrzyka poznała cała Polska dlatego wiele osób zdecydowało się przesłać swoje typy - powiedział burmistrz Dariusz Skrobol.

Oceny pomysłów i wyboru najciekawszego i najbardziej oryginalnego imienia dokonało jury w składzie: prof. Wanda Olech - prezes Stowarzyszenia Miłośników Żubrów, Dariusz Skrobol - burmistrz Pszczyny, Mieczysław Hławiczka - lekarz weterynarii, Jacek Patyk - prezes Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej oraz Grzegorz Czembor - dyrektor Pokazowej Zagrody Żubrów.

 

Po długich naradach zdecydowano, że byk będzie miał na imię PLESTOR. W związku z tym, że ta propozycja pojawiła się dwa razy, zgodnie z regulaminem konkursu, odbyło się losowanie, które wyłoniło zwycięzcę. Został nim pan Mariusz z Pszczyny. Gratulujemy.

Pozostałym uczestnikom konkursu dziękujemy za tak liczny udział.

Przypomnijmy, że pod koniec października w Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie przyszedł na świat mały żubrzyk. Niestety został on odrzucony przez stado. Jedynym rozwiązaniem było odseparowanie malutkiego byczka. Umieszczono go w odizolowanej zagrodzie. W dalszym ciągu przebywa z nim owieczka o imieniu Kropka.