NASI KANDYDACI DO RADY MIEJSKIEJ

W Pszczynie trwają Mistrzostwa Polski w Tenisie


W Pszczynie trwają Mistrzostwa Polski w Tenisie

Do 10 stycznia w Śląskim Centrum Tenisa gościć będziemy najlepszych tenisistów spośród kadetów. Do piątku w Pszczynie odbywać się będą Halowe Mistrzostwa Polski w Tenisie Ziemnym do lat 16. Oficjalne otwarcie turnieju miało miejsce w poniedziałek 6 stycznia.

Wzięli w nim udział m.in. Mirosław Skrzypczyński, prezes Polskiego Związku Tenisowego, Dariusz Łukaszewski wiceprezes PZT, który jednocześnie jest prezesem Śląskiego Związku Tenisowego, a także burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Wojciech Pękała, właściciel Śląskiego Centrum Tenisa podziękował wszystkim za ogromny wkład i zaangażowanie w pomoc przy organizacji imprezy o randze Mistrzostw Polski. Dotychczas nie było w naszej gminie tak dużego turnieju tenisowego .

Uczestników pszczyńskiej imprezy przywitał również burmistrz Dariusz Skrobol - To z pewnością duże wyróżnienie dla naszej gminy. Cieszę się, za zaufanie Polskiego Związku Tenisowego. Udział w turnieju dla wielu młodych sportowców jest ogromnym przeżyciem. Ważne, aby inwestować i umożliwiać młodzieży rozwijanie umiejętności i swoich pasji, co ma także miejsce w Pszczynie. Mam na myśli programy stypendialne i projekty skierowane dla dzieci i młodzieży - powiedział burmistrz Skrobol.

Pierwsza rywalizacja w ramach turnieju eliminacyjnego rozpoczęła się już w sobotę 4 stycznia. Dwa dni później do rywalizacji dołączyli zawodnicy z odpowiednią ilością punktów rankingowych. W sumie do udziału w rozgrywkach zakwalifikowało się 128 zawodników, którzy stoczą pojedynki zarówno w meczach gry pojedynczej, jak i w deblach.