NASI KANDYDACI DO RADY MIEJSKIEJ

Miasteczko Ruchu Drogowego otwarte


Miasteczko Ruchu Drogowego otwarte

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 powstało Miasteczko Ruchu Drogowego. To jeden z projektów Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego. We wtorek 3 września burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol oraz uczniowie szkoły mieli okazję przetestować nowe pole manewrowe.

Na otwarcie zaproszono również zastępcę burmistrza Barbarę Sopot-Zembok,  podkomisarza Krzysztofa Szukalskiego z pszczyńskiej Policji, który opowiedział dzieciom o podstawowych zasadach ruchu drogowego, a także przedstawicieli Straży Miejskiej.

 Nowopowstałe miasteczko to znakomite miejsce do tego, aby dzieci i młodzież mogły przygotować się do egzaminu na kartę rowerową.

-Z inwestycji będą korzystali nie tylko uczniowie, ale również mieszkańcy naszej gminy. Zadanie powstało z inicjatywy mieszkańców. Warto finansować podobne przedsięwzięcia. W takich miejscach dzieci uczą się bezpiecznej jazdy na rowerze. W konsekwencji przystąpią do egzaminu na kartę rowerową. Ona natomiast umożliwi im samodzielne poruszanie się w ruchu publicznym. Coraz więcej osób korzysta z jednośladu. Tym bardziej, że z każdym miesiącem powstają nowe odcinki ścieżek rowerowych - skomentował burmistrz Dariusz Skrobol.

Budowa Miasteczka Ruchu Drogowego na Osiedlu Powstańców Śląskich w Pszczynie kosztowała 156 460 zł. Inwestycję wykonała firma SIMS-BRUK z Jankowic.