NASI KANDYDACI DO RADY MIEJSKIEJ

Obchody 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego


Obchody 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego

Coraz bliżej obchodów setnej rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego. W dniach 16-18 sierpnia będziemy mieli okazję uczestniczyć w wielu uroczystościach upamiętniających wydarzenia, które na zawsze zmieniły historię naszego regionu.

W piątek 16 sierpnia o godzinie 18.00 zapraszamy Państwa do parku pszczyńskiego w okolicę Trzech Dębów na inscenizację przysięgi powstańczej "Ślubujemy Ci Ojczyzno". Każdy mieszkaniec, który przybędzie na przysięgę otrzyma pszczyńską flagę i okolicznościową gazetkę.

W sobotę 17 sierpnia czterystu biegaczy weźmie udział w Pszczyńskim Biegu Powstańczym. Zawodnicy wyruszą z płyty pszczyńskiego rynku o godz. 10.00. Do pokonania będą mieli trasę o długości ok. 7 km, która w większości prowadzi szutrowymi drogami parku zwierzyniec.

W niedzielę 18 sierpnia na pszczyńskim rynku odbędzie się koncert „Powstańcom, gizdy z Pszczyny”. Impreza promuje wydanie płyty z piosenkami powstańczymi w nowych aranżacjach pszczyńskich artystów. Krążek „Wam Powstańcy - gizdy z Pszczyny” będzie do nabycia po koncercie, który rozpocznie się o godz.16.00.

W związku z obchodami 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie prosi o kontakt osoby, których przodkowie byli śląskimi powstańcami. Kontakt: 32 210 42 44 lub 723 153 555.