NASI KANDYDACI DO RADY MIEJSKIEJ

Zawody konne PLESS CUP 2019


Zawody konne PLESS CUP 2019

W niedzielę 28 lipca odbyły się Towarzyskie i Regionalne Zawody w Skokach przez Przeszkody PLESS CUP 2019 organizowane na terenie parku pszczyńskiego. Inicjatorem tego corocznego wydarzenia zrzeszającego zawodników z całej południowej Polski był Pszczyński Ludowy Klub Jeździecki Plessówka.

Zawody rozpoczęły się o godzinie 10.00 konkursami towarzyskimi, gdzie wykazać się mogli zawodnicy rozpoczynający swoją karierę w dyscyplinie skoki przez przeszkody. W konkursie nr 3 rywalizowali tylko zawodnicy należący do PLKJ Plessówka. Po nim rywalizację rozpoczęli zawodnicy posiadający licencję sportową, którzy startowali w pięciu kategoriach podzielonych według wysokości przeszkód pokonywanych podczas przejazdu. Konkursy rozgrywane były na wysokościach od 90cm do 120cm.

Ostatni konkurs, noszący nazwę „konkursu specjalnego” o wysokości przeszkód 105 cm, przyniósł najwięcej adrenaliny, gdyż polegał na przejechaniu przez parę (koń+jeździec) trzech przeszkód, a następnie zawodnik lub jego opiekun przesiadał się na kosiarkę, należącą do głównego partnera zawodów, marki Husqvarna, którym musiał pokonać tor zręcznościowy i przeciąć celowniki mety.

Pogoda dopisała do samego końca, dzięki pięknej scenerii parku konie mogły schronić się w cieniu drzew. Konkursy odbyły się dzięki licznym sponsorom oraz wolontariuszom, którzy wytrwale pomagali do końca trwania zawodów, za co im serdecznie dziękujemy w imieniu organizatorów.

Zapraszamy w przyszłym roku!