NASI KANDYDACI DO RADY MIEJSKIEJ

Umowa na Żubrowisko podpisana


Umowa na Żubrowisko podpisana

Łydka Grubasa, Strachy na Lachy oraz Dr Misio to zespoły, które wystąpią 22 czerwca podczas Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych „Żubrowisko 2019”.

Współpracę przy organizacji imprezy zadeklarowali w piątek 22 marca starosta pszczyński Barbara Bandoła, burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol oraz dyrektor Pszczyńskiego Centrum Kultury Michał Czernek.

Od kilku lat finał przeglądu organizowany jest w czerwcu na terenie Ośrodka Sportów Wodnych w Łące. To tam, wśród gwiazd wystąpi zespół - laureat przeglądu. Koncerty młodych kapel odbywają się natomiast podczas Motoserca. W tym roku impreza będzie miała miejsce 27 kwietnia na pszczyńskim rynku.

- To już szesnasta edycja przeglądu. Żubrowisko stało się rozpoznawalną marką. Obserwuję jak impreza się rozwija. Od wielu lat współpracujemy z Powiatem przy realizacji przedsięwzięcia. To jeden z przykładów, który pokazuje, że samorządy muszą się wspierać. Nie tylko w sferze kulturalnej. Obecnie realizujemy potężny projekt budowy ścieżek rowerowych oraz centrum przesiadkowego. Urząd Miejski partycypuje także w kosztach wielu inwestycji drogowych - powiedział burmistrz Dariusz Skrobol

Bilety na czerwcowy finał Żubrowiska są już dostępne w sprzedaży. Można je kupić za pośrednictwem strony internetowej bilety.pckul.pl lub w sekretariacie Pszczyńskiego Centrum Kultury. Do 14 czerwca wejściówki kosztują 25 zł. Później trzeba będzie zapłacić 10 zł więcej.

Jeszcze tylko do piątku, 29 marca można przesyłać zgłoszenia do przeglądu (wypełniony formularz zgłoszeniowy dostępny poniżej oraz „demo” należy wysłać na adres mailowy info@zubrowisko.pl lub pocztowy: Starostwo Powiatowe, Wydział Promocji Powiatu i Integracji Europejskiej, 43-200 Pszczyna, ul. 3 Maja 10). Swoje zgłoszenia dostarczyło już 19 zespołów! Spośród zgłoszonych kapel jury wybierze dziewięć, które zaprezentują się w przeglądzie i powalczą o nagrody.