NASI KANDYDACI DO RADY MIEJSKIEJ

Paweł Pietryja i Agnieszka Wojtkowska mistrzami Polski


Paweł Pietryja i Agnieszka Wojtkowska mistrzami Polski

W rozgrywanych w Gnieźnie 55. Indywidualnych Mistrzostwach Polski Elity znakomity start zaliczył Paweł Pietryja. Pszczyński zawodnik, zmagający się w zeszłym roku z ciężka chorobą, powrócił w wielkim stylu.
 
Wspólnie z Agnieszką Wojtkowską (UKS Hubal Białystok) sięgnęli po tytuł Mistrzów Polski w grze mieszanej. Na „dokładkę” Paweł zdobył także brązowy medal w grze deblowej z Janem Rudzińskim (Legia Warszawa Badminton).
 
Po raz kolejny Paweł udowodnił, że nie należy odgraniczać się w dążeniu do celu. Jego głównym planem jest udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.
Świetnie zaprezentowała się również Kornelia Marczak. W parze z Magdaleną Świerczyńską (UKS Baranowo) stanęły na najniższym stopniu podium.
W bezpośredniej rywalizacji o medal swoim przeciwnikom ulegli: Dagmara Pękała (w grze pojedynczej) oraz Kornelia Marczak/ Adam Szolc z Zalesia Górnego w grze mieszanej. Grę zakończyli na ćwierćfinałach.
 
Swój mecz wygrały młodziutkie Daria Zimnol i Julia Pławecka w grze deblowej. Z dobrej strony pokazały się także miskty: Dagmara Pękała/ Jan Lewandowski (BKS Kolejarz Częstochowa) oraz Julia Pławecka/ Alan Ostrowski (mieszkaniec Pszczyny/ UKS Unia Bieruń).