NASI KANDYDACI DO RADY MIEJSKIEJ

Charytatywny koncert dla hospicjum


Charytatywny koncert dla hospicjum

W miniony weekend obchodziliśmy Światowy Dzień Opieki Paliatywnej i Hospicjów przypadający jak co roku w drugą sobotę października.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na opiekę paliatywną, podniesienie świadomości społecznej na temat misji hospicjów, a także pozyskiwanie funduszy na wsparcie i rozwój opieki hospicyjnej i paliatywnej.

Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie zainicjowało trzy akcje, by uczcić ten wyjątkowy dzień. W środę po wieczornej mszy w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego zainaugurowało akcję ZNAKI NADZIEI - w sadzeniu cebulek żonkili wzięli udział parafianie, zaproszeni goście i wolontariusze hospicjum. W sobotę odbyła się trzecia edycja Nocnego Biegu po Pszczynie, a w niedziele charytatywny koncert w Pszczyńskim Centrum Kultury.

O godzinie 17.00 byliśmy świadkami fantastycznego koncertu pt. „Ja to widzę w kolorze płomienia” w wykonaniu artystów inicjatywy „Krakowskie Przedmieście” z Krakowa. Program koncertu powstał z okazji beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej. Przybliża on postać błogosławionej i niezwykle pojmowaną przez nią misję pielęgniarki i opiekunki. Osią koncertu były fragmenty jej „Pamiętnika”, film „Świadkowie” z wypowiedziami przyjaciół i uczniów Chrzanowskiej oraz piosenki do wierszy wybitnych współczesnych poetów nurtu sacrum.Cały dochód ze sprzedaży biletów został przekazany na budowę Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie.

Zanim jednak na scenie pojawili się artyści, przedstawiciele pszczyńskiego hospicium podziękowali wszystkim zaangażowanym w niesienie pomocy. Wręczono również statuetki wykonane przez Annę Skrzypiec, wolontariuszkę, a zarazem artystkę, która jest autorką medali na Nocny Bieg po Pszczynie dla Hospicjum. Statuetki otrzymali: burmistrz Dariusz Skrobol, Jacek Jucha, Henryk Spek z rodziną oraz Leszek Pławecki, który odebrał również wyróżnienie w imieniu nieobecnych Zdzisława Spyry i Piotra Łapy - organizatorów biegu.